Julita Kulik

Psychoterapeuta, terapeuta rodzinny, psycholog dziecięcy, socjoterapeuta. 

Z małym pacjentem pracuję niedyrektywnie poprzez zabawę. Podążam, obserwuję, poznaję jego świat, staram się go zrozumieć . Młodzieży pokazuje alternatywy, próbuje złapać ich perspektywę, a jednocześnie pokazać punkt widzenia dorosłych, wspieram w podejmowaniu decyzji, jestem tuż obok. Rodzicom daje wsparcie, wspólnie szukamy rozwiązań, projektujemy oddziaływania, a także staramy się zrozumieć istotę trudności dziecka. Młodym dorosłym pomagam odnaleźć się w pędzącym świecie. Profesjonalistom przybliżam istotę pracy terapeutycznej z dziećmi i młodzieżą.
Towarzyszę w drodze ku zmianie…

Z wykształcenia jestem psychologiem i pedagogiem. Ukończyłam studia podyplomowe z zakresu diagnozy klinicznej dziecka. Posiadam certyfikat terapeuty poznawczo-behawioralnego dzieci i młodzieży Centrum CBT. Ukończyłam szkolenie I-go stopnia w zakresie terapii integracji sensorycznej oraz szkolenie z zakresu Metod Kids’ Skills – Dam Radę! i Jestem z Ciebie Dumny! opartych na filozofii  Podejścia Skoncentrownego na Rozwiązaniach. Odbyłam szereg szkoleń i kursów z zakresu psychoterapii dziecka i rodziny. Obecnie jestem w trakcie całościowego szkolenia akredytowanego przez Polskie Towarzystwo Psychiatryczne w Szkole Psychoterapii MABOR, przygotowujące do prowadzenia psychoterapii indywidualnej osób dorosłych oraz terapii rodzinnej i par. Moja praca terapeutyczna poddana jest stałej superwizji. W pracy psychoterapeutycznej najbliższe jest mi podejście systemowe, które rozumie rodzinę  jako system, który tworzą jego poszczególni członkowie oraz ich wzajemne relacje. Wierzę, że w rodzinie każdy jest odpowiedzialny za zmianę.

Mam wieloletnie doświadczenie w pracy z dziećmi (od 2003r), młodzieżą (od 2005r) oraz dorosłymi (od 2008r) zarówno w trybie indywidualnym (konsultacje psychologiczno-pedagogiczne dla rodziców, psychoterapia dziecka, psychoterapia młodzieży) jak i grupowym (socjoterapia, zajęcia dla dzieci, grupa dla młodzieży, grupa dla nastolatka). Dzielę się swoją wiedzą również z profesjonalistami (od 2011) poprzez warsztaty dla pedagogów, nauczycieli, warsztaty dla studentów. Odbyłam 316h stażu psychoterapeutycznego w Klinice Psychiatrii Dzieci i Młodziezy w Instytucie Psychiatrii i Neurologii w Warszawie. Jestem członkiem Polskiego Towarzystwa Psychologicznego i Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego. Przez dziewięć lat pracowałam jako psycholog w Szkole Podstawowej.  Prywatnie jestem mamą uczennicy i przedszkolaka.