Jak pomóc dziecku radzić sobie ze stresem?

Jak pomóc dziecku radzić sobie ze stresem?

Załóżmy, że każdy z nas posiada baterię, która daje nam energię do działania. Kiedy bateria dzieciaków jest pełna są w stanie radzić sobie z wyzwaniami jakie stawia przed nimi codzienność.  Jednak ta bateria powoli traci moc i nie naładowana w porę, może doprowadzić do domowej katastrofy. Katastrofy w postaci wybuchu złości, histerii czy też totalnego […]

jak kłócić się w związku

Jak kłócić się w związku?

Jak kłócić się w związku, a może wcale się nie kłócić? Obraz kłótni przypomina to, jakby nagle znaleźć się w środku burzy i szukać zrozumienia naszych uczuć i potrzeb, gdy wokół wieje wiatr i uderzają pioruny.

jak rozmawiać z dzieckiem o śmierci

Jak rozmawiać z dzieckiem o śmierci?

Bajka terapeutyczna o śmierci dla dzieci i dorosłych. Mamo, nasz kotek nie chce się obudzić! Na pewno, chodźmy to sprawdzić Ida. Weszły do pokoju mama i jej córka Ida, spojrzały na ulubione miejsce Mruczka- kochanego kota- fotel taty. Leżał tak zwinięty jakby spał, ale już nie oddychał. Ida poczuła niepokój- co się dzieje, to jej […]

Jak pomóc dziecku po rozwodzie?

Na początek należy powiedzieć wprost – dziecko nie da rady wyjść z rozstania rodziców bez szwanku. Nawet jeśli pieczołowicie je na to przygotowywałeś. Otóż właśnie runął mu świat – jego rodzina się rozpadła, a razem z nią jego poczucie bezpieczeństwa. Nie oznacza to, że macie Państwo żyć ze sobą na siłę w nieszczęściu. Życie wśród […]

wstyd skąd się bierze

Wstyd- skąd się bierze.

Wstyd to bardzo trudna emocja, którą przeżywa każdy z nas. Skąd się bierze wstyd. Czemu się wstydzimy, jakie są przyczyny wstydu. Na te pytania poszukam odpowiedzi poniżej.

10 umiejętności rodzicielskich

10 umiejętności rodzicielskich.

Trening umiejętności  rodzicielskich,  czyli o tym jak kształtować umiejętności dziecka w domu. Jakich umiejętności potrzebuje rodzic, by wspierać dziecko. 

Dziecko nie radzi sobie z emocjami

„Pani syn/córka nie radzi sobie z emocjami…” to słowa, które zdarza się słyszeć rodzicom od nauczycieli. Postaram się wyjaśnić co to znaczy, wskażę na co warto zwrócić uwagę, analizując przyczyny niepokojących zachowań u dziecka.

Jak dbać o siebie?

Jak dbać o siebie?

Jak dbać o siebie? Psychologia ukazuje inny aspekt dbania o siebie. Jest to troska o swoje zdrowie psychiczne, dbanie o swoje emocje, o balans w życiu.

objawy-depresji

Objawy depresji

Depresji doświadcza coraz więcej osób dlatego warto wiedzieć jakie są objawy depresji, aby szybko trafić do lekarza i móc podjąć leczenie. Organizacja zdrowia bije na alarm, że jest to choroba cywilizacyjna zaraz po AIDS i chorobach serca. Kampanie społeczne informują, że co czwarty z nas zachoruje na depresję.

Stres w życiu studenta

Stres w życiu studenta.

Stres w życiu studenta Październik to czas kiedy rozpoczyna się nowy etap w życiu wielu młodych ludzi 18+. Jeden z najbardziej stresujących wydarzeń w życiu człowieka. Wyruszają w “świat” realizować swoje plany, marzenia, wyruszają szukać swojego miejsca i szczęścia w życiu.