Warsztat Focusingu

Warsztat Focusingu

Warsztat Focusingu daje możliwość nauczenia się samego Focusingu, a także praktykowania go i szukania zastosowań w różnych obszarach życia, takich jak praca, jak dbanie o siebie, jak poszukiwanie motywacji i radzenie sobie z bólem.

 

Dla kogo jest warsztat Focusingu?

W warsztatach mogą uczestniczyć osoby, które znają już Focusing, a także Ci którzy mają otwartość i chęć nauczenia się Focusingu. Jest bezpieczną formą uczenia się słuchania siebie poprzez kierowanie swojej uważności na ciało i płynące z niego odczucia.

 

W czym pomaga Focusing?

Pomaga pogłębić swoje doświadczenie i przeżywanie. Jeśli czujesz, że utknąłeś w swojej psychoterapii, to Focusing pomoże Ci w pogłębieniu doświadczenia. 

W zrozumieniu i odczytywaniu tego co czujesz, lepszemu nazywaniu swoich potrzeb. 

Pomaga w radzeniu sobie z silnymi, zalewającymi emocjami. Pomaga regulować uczucia. W bezpieczny sposób zbliżać się do swoich silnych przeżyć. 

Pomaga w podejmowaniu jasnych decyzji, które są w zgodzie  z Tobą i wypływają z twojego wnętrza. Dzięki Focusingowi możesz być bliżej siebie. 

Pomaga w odkrywaniu swoich wewnętrznych części i nawiązaniu kontaktu z nimi. Możesz pracować ze swoim wewnętrznym dzieckiem ,krytykiem oraz opiekunem. 

Pomaga poradzić sobie z bólem i tym fizycznym oraz emocjonalnym. Zrozumieć jego źródło i szukać drogi do zmiany. 

Dzięki Focusingowi będziesz żyć w zgodzie ze sobą. 

 

 

W czym pomaga Focusing?

Focusing pomaga wsłuchać się w swoje ciało. Poprzez symbole, metafory, gesty pomaga odkryć nowe znaczenia i odpowiedzi.

Ile czasu potrzebuję na poznanie Focusingu?

Focusing możesz zacząć praktykować już od pierwszych zajęć lub sesji. Wiele z nas ma w sobie naturalną umiejętność wsłuchania się w siebie. Rozwijanie tej umiejętności wymaga praktyki. 

Czy Focusing to narzędzie psychoterapeutyczne?

Tak, psychoterapeuci korzystają z Focusingu. Badania nad Focusingiem rozpoczęły się właśnie z powodu obserwacji skuteczności psychoterapii u niektórych osób. E.Gendlin zauważył, że umiejętność wewnętrznego kontaktu z ciałem sprawia, że psychoterapia przynosi poprawę. Zaczął on badać i rozwijać Focusing, z którego można korzystać nie będąc w terapii.

Jak ubrać się na warsztat?

Załóż wygodne ubranie, które nie krępuje ruchów.

Zadzwoń i umów sesję

    Konsultacja psychoterapeutyczna

    Napisz krótko z czym masz problem. Dobierzemy odpowiedniego psychoterapeutę i zaproponujemy termin sesji.